KPSS Cevap Kağıtları ÖSYM Tarafından Aday Erişimine Açıldı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sayfasından yapmış olduğu bir açıklama ile 2019 KPSS sonuçlarının açıklandığını duyurmuştu. 

Kurum konuya dair ikinci bir duyuru yayımlayarak 2019 KPSS aday cevap kağıtlarının açıklandığını duyurdu. Adaylar cevap kağıtlarına kendi aday sayfaları üzerinden görüntüleyebilecekler. 

ÖSYM’DEN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

ÖSYM tarafından yapılan basıon açıklamasında 2019 KPSS A Grubu Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ile 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) ve Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına katılan adayların sorulara yanıt verdikleri cevap kağıtlarının aday erişimine açıldığını duyurdu. Bu kapsamda adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden cevap anahtarlarını görüntüleyebilecekleri ifade edildi.

”Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.”

Bunun için bir süre sınırı olduğunu ifade eden ÖSYM Başkanlığı cevap anahtarlarının 29 Ağustos 2019 tarihinde saat 13.30’dan itibaren 10 gün süreyle erişime açıldığını ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir