Memur Adayları KPSS 2018/2 Merkezi Atama Tercihleri Sona Eriyor

Memur olma hayali kuran ve 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavlarına (KPSS) katılan adaylar için açıklanan tercih sürecinin sonuna yaklaşılıyor.

ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan kadrolara başvuruda bulunacak adayların tercihlerini 20 Aralık tarihi saat 23.59’a kadar yapmaları gerekiyor. Bu süre zarfında adaylar mezun oldukları bölümlere ÖSYM tarafından ilan edilen kadrolara başvurularını yapacaklar. 

AÇIKLANAN BOŞ POZİSYONLAR

ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan KPSS 2018/2 Merkezi Tercih kontenjanlarında yaklaşık 1700 kontenjan olduğu açıklanmıştı. Bu sayı adayları memnun etmemişti. Açıklanan kontenjan sayısı ve eğitim seviyelerine göre alım yapılacak personel sayısı şöyle,

Lise mezunu adayların tercih edebileceği 201, önlisans mezunu adayların tercih edebileceği 350 ve lisans mezunu adayların tercih edebileceği 1178 kontenjan bulunuyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adayların merkezi atama tercihlerini nasıl yapacaklarına ilişkin detayları sizlere aktarıyoruz. Tercih yapacak adaylar öncelikle mezun olduğu eğitim seviyesi ve bölümüne göre başvuru yapabileceği kadroları belirleyecek. Daha sonra ÖSYM’nin web sayfası üzerinden Aday İşlemleri Sistemine erişim sağlayacak. T.C. numaraları ile sisteme erişim sağlayan adaylar daha sonra burada Tercihlerim bölümünden belirledikleri kontenjanları bu listeye ekleyerek tercihlerini yapacaklar. 

Tercih Süresi Sona Eriyor

2018/2 KPSS tercihleri ÖSYM tarafından 11 Aralık tarihinde alınmaya başlanmıştı. ÖSYM, KPSS tercih işlemlerinin 20 Aralık 23:59’da sona ereceğini duyurdu. KPSS-2018/2 Tercih Kılavuzu, güncellenmiş haliyle ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır. Güncelleme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Adayların tercihlerini yaparken Ek’te yer alan 18 Aralık 2018 tarihli KPSS 2018/2 Tercih Kılavuzu ve Tablolarını esas almaları gerekmektedir.

ÖSYM tarafından yayımlanan başvuru kılavuzu ve tercih işlemleri TIKLAYINIZ

KPSS Haberlerinden sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.