ÖSYM 2019 KPSS ÖABT Sınav Giriş Belgelerini Açıkladı

2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Sınavına katılacak adaylara yönelik ÖSYM Başkanlığı’ndan son dakika duyurusu geldi. 

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı duyurusunda sınava katılacak adayların sınav giriş belgelerini açıklarken sınav saatine dair uyarılarda bulundu. 

ÖSYM’DEN ÖABT DUYURUSU

Kurumun kurumlsal web sayfası üzerinden yayımlanan duyuru metninde, 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Sınavının 28 Temmuz Pazar günü gerçekleştirileceği hatırlatıldı. ÖABT’ye girecek adayların sınava girebilmeleri için gerekli olan giriş belgesinin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden edinebileceklerini bildiren ÖSYM Başkanlığı sınav saati konusunda şu uyarılarda bulundu. 

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuru metni

2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’den itibaren T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT! 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan 2019-ÖABT sınavında adaylar sabah oturumu için, saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumu için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir