ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den 2019 KPSS ÖABT İçin Saat Uyarısı

Öğretmen olarak atanma hayali kuran yüz binlerce aday hafta sonu gerçekleştirilecek olan ÖABT sınavlarına katılacaklar. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından yurt genelinde gerçekleştirilecek sınav öncesi ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sınava dair son gelişmeler hakkında adayları biglilendirdi. 

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN’DEN ÖABT AÇIKLAMASI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (2019- KPSS), Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nin (ÖABT) 28 Temmuz Pazar günü gerçekleştirileceğini hatırlattı. Konuya dair açıklamalarda bulunan Halis Aygün kurum olarak sınava hazır olduklarını ve sınavda 41 bin 874 personelin görev alacağını açıkladı.

2019 KPSS ÖABT için 332 bin 814 adayın ter dökeceğini açıklayan Halis Aygün, sınav saati ve uygulacak sınavları aktardı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, ÖABT ile ilgili açıklamasında 28 Temmuz Pazar günü saat 10.15’te ÖABT sınavının yine aynı gün içerisinde saat 14.45’te ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınavı olacağını belirtti. 

Branş Sayısı Artırıldı

Sınava dair yeni bilgileri açıklayan Halis Aygün sınavın bu zaman kadar 16 branşta olduğunu ancak bu yıl 18 branşta yapılacağını açıkladı. 30 il merkezinde gerçekleştirilecek sınavda da değişiklik olduğunu ifade eden Aygün daha önce 50 sorudan oluşan bu testler kapsam geçerliliğinin genişlemesi amacıyla bu yıl 75 soruya çıkartıldığını belirtti. Adaylara saat uyarısında da bulunan ÖSYM Başkanı sabah oturumlarında saat 10.00’dan, öğleden sonra ise 14.30’dan sonra sınav binalarına adayların alınmayacağını ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir