ÖSYM Başkanlığı KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Alan Bilgisi Soru ve Cevapları Açıklandı

Geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirilen ÖSYM Alan Bilgisi oturumlarının ardından ÖSYM Başkanlığı sınava giren adaylara yönelik bir duyuru yayımladı. Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarına katılan adayların soru ve cevapların bir bölümüne erişim sağlayabilecekleri belirtildi. 

ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden sorulara erişim sağlayacak adaylar için birde uyarı yapıldı. İşte tüm bu detaylar; 

2019 KPSS ALAN BİLGİSİ SORU VE CEVAPLARI

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı duyurusunda şu ifadeleri kullandı.

2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Alan Bilgisi Oturumları Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde uygulanan 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Alan Bilgisi Testlerinin (Kamu Yönetim, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, Muhasebe, İstatistik) Temel Soru Kitapçıkları (her test için % 10) ile Cevap Anahtarları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 23 Temmuz 2019 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Soru ve cevaplara ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir