ÖSYM’den 2019 KPSS Adaylarına Geç Başvuru Uyarısı

ÖSYM Başkanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile KPSS’ye girecek adaylara uyarılarda bulundu. 

Geçtiğimiz günlerde başvuruları alınan ve başvuru süreci sona eren 2019 KPSS A Grubu ile ÖABT için geç başvuru sürecinin 28 Mayıs itibariyle başladığını bildiren ÖSYM Başkanlığı, adayların gün sonuna kadar başvurularını yapabileceklerini bildirdi.

ÖSYM BAŞKANLIĞI’NDAN KPSS GEÇ BAŞVURU SÜRECİ UYARISI

2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Test sınavına katılacak adayların geç başvuru süreci olan 28 Mayıs tarihinde, tüm işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Adayların öncelikle ÖSYM üzerinden katılacakları sınavlara ilişkin başvurularını yapmaları ardından sınav başvuru ücretlerini yatırarak süreci tamamlamaları lazım.

ÖSYM’de geçerli resmi olan başvurularını bireysel olarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden elektronik olarak yapabilecekler. Sistemde geçerli resmi olmayan adaylar ise ÖSYM Merkezleri aracılığıyla başvurularını tamamlayacaklar. 

Başvuru kaydını yapan adaylar daha sonra yüzde 50 zamlı olarak sınav başvuru ücretlerini ilgili bankalara yatıracaklar. Adayların başvuru işlemlerini saat 23.59’a kadar bitirmeleri gerekiyor. 

2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınav başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir