ÖSYM KPSS 2019/1 Merkezi Memur Atama Tercih Tarihleri

2018 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılım sağlayan adaylar merkezi atama başvurularının ilkini 2018 yılının Kasım Aralık ayı döneminde yaptılar. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen merkezi atama tercihlerinde kadro ve kontenjanların az olması çok sayıda adayın 2019 yılında gerçekleştirilecek olan atama sürecini beklemesine neden oldu. 

* Peki ÖSYM Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan KPSS 2019/1 Merkezi Memur Atama Tercih Süreci ne zaman başlayacak?

* Adaylar tercih işlemlerini nasıl yapacaklar?

Bu iki sorunun yanıtını ve Merkezi Atama tercih sürecine dair diğer bilinmesi gereken tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA TERCİH SÜRECİ

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2019 yılı KPSS merkezi atama tercih takvimi yayımlanmıştı. Bu takvime göre halen kurumların kadro talepleri toplanıyor. DPB tarafından toplanacak olan taleplerin ardından ÖSYM Başkanlığı bu kadro taleplerine göre merkezi atama tercih kılavuzunu yayınlayacak.

ÖSYM tarafından tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından ise adaylar tercihlerini yapacaklar. Bu çerçevede adaylar tercihlerini ÖSYM’ye 9 Temmuz tarihi itibariyle bildirmeye başlayacaklar ve bu süreç 18 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Tercihlerin sona ermesinin ardından ise tercih sonuçlarının açıklanma süreci başlayacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir