ÖSYM KPSS Alan Bilgisi Sınavı İlk Oturumu Soruları Kolay Mıydı, Zor Muydu?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı 2019 KPSS Alan Bilgisi sınavının il oturumu sona erdi. 46 bin 467 adayın katıldığı 2019 KPSS Alan bilgisi sınavı 150 dakika sürdü. Sabah saat 10.15’de başlayan KPSS Alan Bilgisi sınavı 12.45’de sona erdi. 

KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVI İLK OTURUMU

ÖSYM Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sınav kapsamında adaylar kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri alanlarında başarılı olmak için ter döktüler. Adaylara bu oturumda toplam 50 soru soruldu ve 150 dakika verildi. 

İkinci Oturum 14.45’de

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenecek olan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ikinci oturumu ise saat 14.45’te uygulanacak. Hukuk, iktisat, maliye alanlarını kapsayan ikinci oturumda 63 bin 149 aday katılacak. 

Alan bilgisi sınav sonuçları 29 Ağustos tarihinde açıklanacak.

SORULAR KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

2019 KPSS Alan Bilgisi sınavının il oturumunda sorulan sorular kolay mıydı, zor muydu? Kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri alanlarından hatırladığınız sorular ve cevapları haberimizin altına yorum olarak yapabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir