ÖSYM KPSS Puanına Göre Merkezi Atama Tercihlerini Ne Zaman Alacak?

2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan yüksek puan alan adayların gözü kulağı merkezi atamalarda tercihlerin alınmasında.

Çok sayıda kamu kurumu tarafından onlarca kadroda yapılacak memur atamaları sadece KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. 

Sözlü sınav, yaş şartı gibi koşulların olmadığı merkezi atamalara ilişkin süreç bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

MERKEZİ ATAMALAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Öncelikle, ÖSYM Başkanlığı 2018 KPSS puanıyla ilk merkezi atama tercihlerini 2018 yılının son döneminde yaptı. Bu alımlarda yapılan personel alım sayısı oldukça az olmuştu. Kadro ve kontenjanların bir önceki merkezi atama sayılarına göre düşük olması, 2018 KPSS’den yüksek alan binlerce adayın 2019 yılında gerçekleştirilecek olan atama sürecini beklemesine neden oldu. 

ÖSYM Sınav Takvimine Göre;

Kamu kurumları, merkezi atama kontenjanları için DPB’ye talep ettikleri personel sayılarını bildirdiler. Bu işlemin tamamlanmasının ardından ise süreçte netlik kazandı. Buna göre ÖSYM Başkanlığı merkezi atama tercihlerini Temmuz ayı itibariyle alacak. Merkezi Atama tercih süreci 9 Temmuz tarihinde başlayacak ve 18 Temmuz tarihine kadar yapılacak. Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden elektronik olarak yapacaklar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir