ÖSYM Sınav Takvimine Göre 2019 KPSS Geç Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Kamu kurumlarında çalışma hayatına devam etmek isteyen memur adayları 2019 yılında düzenlenecek KPSS’ye başvuruda bulundular. Mayıs ayı içerisinde başvuruları alınan 2019 KPSS için binlerce aday başvurusunı tamamladı. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından alınan başvuruların tamamlanmasının ardından çeşitli nedenlerden dolayı başvuruda bulunamayan adaylar geç başvuru tarihlerini araştırmaya başladılar. 

Kamuilanlari.com olarak adaylar için geç başvuru tarihleri hakkında tüm detayları haberimizde paylaşıyoruz.

2019 KPSS GEÇ BAŞVURU TARİHLERİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı yayımladığı bir 2019 KPSS Başvuru Kılavuzunda başvuruda bulunamayan adaların 28 Mayıs tarihinde başvurularını yapabileceklerini duyurdu. Adaylar 28 Mayıs’ta hem başvuru ücretini yatıracaklar hemde başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?

2019 KPSS için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden elektronik ya da ÖSYM Hizmet Merkezleri aracılığıyla şahsen yapacaklar. Başvurularını yapan adaylar daha sonra başvuru ücretini ödeyerek işlemlerini tamamlayacaklar. 

Ayrıca adaylar normal başvuru sürecinde KPSS’nin her oturumu için 75 TL, ÖABT için 75 TL başvuru ücreti ödemişlerdi. 28 Mayıs’ta geç başvuru hakkından yararlanacak olan adaylar ise başvuru ücretlerini yüzde 50 artırımlı olarak ödeyecekler. 

2019 KPSS Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir