Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı; Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama kura duyurusunu yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda yer alan genel bilgiler ve atamaya dair genel esasları sizlerle paylaşıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI 2019 YILI ATAMA KURASI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan atama kurasına göre; Sağlık Bakanlığı bünyesine 1. yerleştirme ve 2. yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şekilde yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda 1. Yerleştirmede ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip eczacı unvanlı personel alımı’ yapılacağı 2. Yerleştirmede ise ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı’ yapılacağı bildildi. 

Söz konusu atama kurasına dair bilinmesi gereken genel esaslar şunlar;

Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Kura yeri ve saati (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir. Adaylar tarafından kesinleştirilen başvurular imzalanarak ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı duyuru metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir