Kamu Haberleri

KPSS Şartsız 5 Bin Personel Alınacak ! Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Adalet Bakanlığı bünyesinde KPSS şartı aranmaksızın 5 bin kamu personeli alımı yapılacak. Söz konusu kamu personeli alımı arabuluculuk kadrosu için gerçekleştirilecek.

KPSS şartsız Adalet Bakanlığı bünyesinde 5 bin kamu personeli alımı yapılacak. Arabuluculuk kadrosuna gerçekleştirilecek olan personel alımının detaylarını ve adaylarda aranacak olan şartları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz.

NİSAN’DA BAŞVURULAR BAŞLAYACAK

Adalet Bakanlığı KPSS şartsız kamu personeli alımı için adayların başvurularının sınavdan üç ay önce yani Nisan ayında alınacağı ifade edildi. Adaylar Nisan ayında başvurularını yapacak ve daha sonrasında yazılı sınav aşamasına alınacak. Adayların alınacağı sınavda çoktan seçmeli 100 soru bulunacak.

KPSS Şartsız Personel Alımı
KPSS Şartsız Personel Alımı

ARANAN ŞARTLAR

Sınav, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından yapılacak. Adaylar bu sınava katılmak için çeşitli şartlara haiz olacak. Bu şartlara haiz olmadığı halde sınava başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

KPSS şartsız personel alımı için adaylarda aranan şartlar ise şöyle:

– Türk vatandaşı olmak,

– Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak,

– Tam ehliyetli olmak,

– 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıldan fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, gerçeğe aykırı bilirkişilik yapma, yalan tanıklık ve yalan yere yemin suçlarından mahkûm olmamak,

– Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak,

– Arabuluculuk eğitimini tamamlamak,

Adalet Bakanlığı KPSS şartsız kamu personeli alımı için başvuru kılavuzu yayımlandığında veya bir gelişme olduğunda adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Beklenen Adalet Bakanlığı personel alımına ilişkin görüş ve taleplerini sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir