KPSS Sınav Giriş Belgeleri ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda KPSS Lisans Genel Kültür ve Genel Yetenek sınav giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı belirtildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda KPSS Lisans Genel Kültür ve Genel Yetenek sınav giriş belgelerinin erişime açıldığı belirtildi.

Adaylar sınav giriş belgelerini aşağıdaki link üzerinden T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir.

YAYIMLANAN DUYURU

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

06 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu ile 2020-KPSS Lisans Eğitim Bilimleri Oturumuna katılacak adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 27 Ağustos 2020 tarihinde saat 15.00’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

06 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

06 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-KPSS Lisans Eğitim Bilimleri Oturumu için adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Sınav Giriş Belgeleri İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler