Personel Alımı

KPSS’siz Kamu Personeli Alımı İçin Tarih Verildi! Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Çalışılacak! Başvurular 13 Haziran’da O Adres Üzerinden Başlıyor!

Kamu kurumlarının arka arkaya alım yapmaya başladığı mayıs ayında bir ilan da Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Gelir İdaresi Başkanlığı kurumundan geldi. Haziran ayında 70 personel alacağını açıklayan Gelir İdaresi Başkanlığı, konuyla ilgili detaylı bir ilan yayınladı.

Geçtiğimiz gün Resmi Gazete’de bir ilan yayımlayan Gelir İdaresi Başkanlığı, 70 personel istihdamı için düğmeye bastı. 13 Haziran 2022 tarihinde başlayacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı başvuruları için başvuru adresi de belli oldu.

Gelir İdaresi Başkanlığı, Memur Alımı İlanı Yayınladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı kurumlardan biri olan Gelir İdaresi Başkanlığı, KPSS puanı istemeden personel alımı gerçekleştireceğini içeren bir ilan yayınladı. Önümüzdeki günlerde adayların başvurularını almaya başlayacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı, istihdam edeceği personellerde aranacak genel şartları da duyurdu. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adayların başvurularını kabul edecek olan Gelir İdaresi Başkanlığı, iş güvenlik gibi konularda bilgi sahibi olan adayların öncelikli olarak değerlendirileceğini bildirdi. Aynı şekilde sağlık sorunları bulunmayan, kamu haklarından mahrum olmayan ve memuriyet hakkı elinden alınmamış olan adayların başvurularını kabul edeceğini açıklayan Gelir İdaresi Başkanlığı, erkek adaylar için ise askerlik görevini yerine getirmiş olmak şartını koydu.

Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı Şartları Belli Oldu

2022 yılının ilk alımı için düğmeye basan Gelir İdaresi Başkanlığı, alım yapacağı pozisyona özel şartlar da belirledi. Bu kapsamda pozisyona uygun olan herhangi bir meslek yüksek okulunun ilgili teknik dalından mezun olma şartını arayan Gelir İdaresi Başkanlığı, yaş şartı da getirdi. 35 yaş altındaki adayların başvurularını kabul edecek olan Gelir İdaresi Başkanlığı, tecrübe ve B sınıfı ehliyet gibi şartları arayacağını da açıkladı. Bunun yanı sıra arşiv soruşturması yapacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı, bu soruşturmadan başarı ile geçen adayların işe başlayabileceğini hatırlattı. Öte yandan başvuru şeklini ve tarihini de duyurmuş olan Gelir İdaresi Başkanlığı, başvuruların 13 Haziran 2022 tarihi itibariyle alınmaya başlanacağını açıkladı. Kamu personel alımları içi son başvuru tarihi de veren Gelir İdaresi Başkanlığı, adayların 24 Haziran 2022 tarihine kadar e-Devlet üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı CBİKO internet adresinden başvuru yapması gerektiğini belirtti.

İlgili Makaleler