Ekonomi

Kredi İhtiyacı Olanlar! Bankaların Kredi Faiz Oranları! Akbank, Vakıfbank…

Nakit ihtiyacına çözüm olan tüketici ya da diğer adıyla ihtiyaç kredilerinde indirim başladı. Vatandaş merak ediyor. Hangi banka ne kadar faiz ve vade oranlarıyla kredi imkanı sunuyor? Tüm bankalar müşterilerinin ilgisini çekebilmek için ihtiyaç kredilerinde kampanyalar başlattı. Vakıfbank, Akbank, TEB, Yapı Kredi, Denizbank ve İş bankası ‘nın kredi faiz oranları…

Vakıfbank

 

VakıfBank, yüzde 1.59 faizle 125 bin TL’ye kadar kredi limiti sunuyor. ‘İhtiyaç Kredisi Kampanyası’ ve ‘Kamuya Özel İhtiyaç Kredisi’ kapsamında ise faiz oranı yüzde 1.55’e iniyor. Buna göre değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri ve 3 ay ödemesiz dönem imkanı sunuluyor.

Akbank

Akbank, müşterilerine özel 3 ay ertelemeli kredi kampanyası hazırladı. Buna göre müşterilere, krediyi aldıktan 3 ay sonra ödeme imkanı sunuluyor. 75 bin TL’ye kadar kredi sağlanan kampanyada ilk ödeme 92 güne kadar ertelenebiliyor. Bu kampanya kapsamındaki kredinin vadesi ise en fazla 33 ay olabiliyor.

Yapıkredi

Yapı Kredi, ‘3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi’ kampanyası hazırladı. Kampanyanın azami vadesi ödemesiz dönem dahil 36 ay. En fazla 90 gün öteleme seçeneği sunuluyor.

Denizbank

1.90’dan başlayan faizlerle ihtiyaç kredisi sunan DenizBank, ‘Emekli Maaş Müşterilerine Özel Kredi Fırsatı’ kampanyasında faizi yüzde 1.70’e kadar düşürüyor. Bu kredinin üst limiti 10 bin TL ve 24 ay vade. Banka, ‘Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi’ kampanyasında ise yüzde 1.59 faizle 36 ay vade ve 100 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Bu kredi için kefil şartı bulunmuyor.

İş Bankası

1.60’tan başlayan faiz oranları sunan İş Bankası, kişiye özel belirlenen faiz oranları ve aylık eşit taksit ya da kişiye özel esnek taksit imkanlarıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Ayrıca bankanın mobil uygulaması veya internet şubesinden yapılan ‘Anında Kredi’ kampanyası kapsamında da 3 ay ödemesiz kredi imkanı sunuluyor.

TEB

TEB, ‘Sonbahar Kredisi’ adlı kampanyasında yüzde 1.59’dan başlayan faiz oranları sunuyor. Kampanyada 3 aya kadar erteleme imkanı da veriliyor. Ayrıca bankanın mobil uygulaması olan CEPTETEB üzerinden düşük faizli kredi imkanı sunuyor. Buna göre; ‘CEPTETEB Hoş Geldin Kredisi’ kapsamında, 36 ay vadeyle 100 bin TL’ye yüzde 1.45 faizle kredi veriliyor. Şekerbank, ‘Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi’ kapsamında, günlük 14 TL’den başlayan taksitlerle 100 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Banka ‘Ödemesi Kolay’ kredisi kapsamında da 3 ay ödemesiz dönem fırsatı veriyor. ‘Ferahlatan Kredi’ kapsamında ise yüzde 1.99’dan başlayan faiz oranları ve 3 ay ödemesiz dönem imkanıyla kredi sunuluyor.

İlgili Makaleler