GündemKamu Haberleri

Kredi kartı almak isteyenler dikkat! Değişikliğe gidiliyor

Corona virüsü tedbirleri nedeniyle bankacılık sektöründe de değişiklikler meydana geliyor. Son olarak kredi kartlarına yönelik flaş bir değişiklik kararı alındı. Karara göre; Kredi Kartı başvuru ve teslim için artık bankaya gidilmeyecek ve işlemler dijital olarak halledilecek.

Dünyada ve Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle pek çok değişiklik meydana geldi. İnsandan insana hızla bulaşma özelliği olan virüs nedeniyle yüz yüze iletişim kısıtlanmaya devam ediliyor. Son olarak insan yoğunluğunun en fazla yaşandığı bankaları ilgilendiren bir değişiklik kararı alındı. Bankacılık Yasası ve Banka Kartları ve Kredi Kartları yasasında yapılacak değişiklikler ile ilgili 62 maddelik taslak oluşturuldu. Taslağın 16. Maddesinde bankaların müşterilerle arasındaki ilişkilerin yazılı sözleşmeler dışında elektronik ortamda gerçekleştirmesiyle ilgili.

Dijital kanallar kullanılacak

Buna göre; müşteri hesap açarken ve kart sözleşmesi yaparken istenen ıslak imzaya gerek kalmayacak. Bankacılar ve müşterilerin bir araya gelmesini engelleyen madde kapsamında, sözleşmeler dijital kanallar yoluyla veya yazılı yada uzaktan iletişim araçları ile kabul edilecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir