Gündem

Kredi Kartı Kullanan Milyonlarca Kişiyi İlgilendiriyor ! Hesaplarınızı Kontrol Edin

Türkiye'de milyonlarca kişi kredi kartı kullanıyor ve kullanıcılar için Türkiye Bankalar Birliği tarafından önemli bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda müşterileri dolandırmak isteyen sosyal medya hesaplarına dikkat çekildi.

Kredi kartı kullanan milyonlarca kişi için uyarı yapıldı. Bu kartları kullanan vatandaşları dolandırmak isteyenlerin çok olduğu ve kişilerin kendilerine dolandırıcılık yöntemi buldukları belirtildi.

Türkiye Bankalar Birliği resmi web adresi üzerinden kredi kartı kullanan vatandaşlar için uyarı yapıldı. Söz konusu uyarıda TBB’ye ait olduğu görüntüsü verilerek kredi kart aidatı iadesi gibi çeşitli vaatlerle banka müşterilerini dolandırmak için açılmış sosyal medya hesaplarının tespit edildiği vurgulandı.

Kredi Kartı Kullanıcılarına Uyarı
Kredi Kartı Kullanıcılarına Uyarı

YAPILAN AÇIKLAMA

TBB tarafından kart kullanıcıları için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Bankalar Birliği’ne ait olduğu görüntüsü verilerek, kart aidatı iadesi gibi çeşitli vaatlerle banka müşterilerini dolandırmak için açılmış sosyal medya hesapları tespit edilmektedir

Birliğimizin sosyal medya üzerinden banka müşterisi bilgilerini talep ettiği bir uygulaması bulunmamakta, resmi internet site hesapları haricinde yönlendirmeler yapılmamaktadır.

Kredi kartı veya kişisel bilgileri ele geçirmeyi ve banka müşterilerini dolandırmayı amaçlayan girişimlere kesinlikle itibar edilmemeli; banka ve kişisel bilgilerin asla paylaşılmamasına çok dikkat edilmeli ve bu alışkanlık haline getirilmelidir.

Birliğimizin açıklamalarını takip etmek isteyen sosyal medya kullanıcıları Facebook ve Twitter’daki @BankalarBirligi adresli resmi hesaplarımızı takip edebilir.

Dolandırıcılık amacıyla Türkiye Bankalar Birliği adı kullanılarak açılmış sosyal medya hesaplarına karşı gerekli önlemler alınmakta, bu tür hesapların kapatılması ve sorumluların cezalandırılması için gerekli yasal başvurularda bulunulmaktadır.

Resmi duyuru için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir