Ekonomi

Kredi Kartı Kullanan Vatandaşlara Sevindiren Haber ! Resmi Gazete’de Yayımlandı

Ticaret Bakanlığı, Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Bu yönetmelik kapsamında havayolu, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içindeki harcamaların taksit süresi 18 aya çıkarıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında milyonlarca kişiyi ilgilendiren çok önemli bir yönetmelik yayımlandı. Bu yönetmelik kapsamında Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapıldı.

18 AY TAKSİT İMKANI

Resmi Gazete’de yayımlanan karar kapsamında Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkındaki yönetmelikte yapılan değişiklikle havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalar için sevindiren haber geldi. Bu bağlamda bu harcamalar için 18 ay kredi kartına taksit uygulaması hayata geçti.

DAHA FAZLA MİSAFİR AĞIRLANABİLECEK

Bu bağlamda corona virüsü nedeniyle iş hacminde düşüş yaşayan turizm sektörü uzayan taksit imkanıyla daha fazla misafir ağırlayabilecek.

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ise şöyle:

İlgili Makaleler