Gündem

Kredi kartı kullananlar dikkat! Başvuru yaparak para iadesi alabilirsiniz!

Türkiye’de çok sayıda vatandaş kredi kartı kullanıyor. Ancak kullanılan kartlar için bankalar aidat kesiyorlar. Kartından aidat kesilmesini istemeyen ve kesilen parasını geri isteyenlere güzel bir haber var. Bankalara ödediğiniz aidatları geri alabilirsiniz. İşte bankadan aidat iadesi almanın iki yolu…

Milyonlarca vatandaşın kullandığı kredi kartlarından bankalar aidat ücretleri kesiyorlar. O ücretin kesilmesini istemeyenler ya da ücret iadesi isteyenler bunu iki şekilde gerçekleştirebilir. İşte bankalardan aidat iadesi almanın yolları:

Birinci yol: İade belgesi

Bankadan para iadesi almak isteyenlerin banka ile görüşüp tutarın iade edilemeyeceğine dair bir belge alması gerekiyor. Daha sonra e- Devlet sistemine giriş yaparak, TBB bireysel müşteri hakem heyetine kredi kartı aidatını geri alma talebi oluşturmak gerekiyor. Bankaya hakem heyeti için bir iade talebi yapılıyor. Ortalama 15 gün süre sonunda hakem heyeti dönüş yaparak para iadesi sağlıyor.

İkinci yol: Kartı kapatmak

Bankalardan aidat iadesi isteyen vatandaşlar, ilk olarak bankasına kredi kartını iptal etmek için başvuruda bulunması gerekiyor. Müşteri kaybetmek istemeyen bankalar aidat iadesi gerçekleştirecektir.

İlgili Makaleler