Ekonomi

Kredi Kartını Temassız Kullananlara Kötü Haber: Sakın Kullanmayın !

Temassız banka kartı veya kredi kartı kullanan vatandaşlar için önemli açıklamala yapıldı. Yapılan açıklamada kredi kartı ve banka kartını temassız olarak kullanan vatandaşlara uyarı yapıldı.

Temassız banka kartı veya kredi kartı kullanan vatandaşlar için önemli  açıklama yapıldı. Konu ile ilgili olarak Hürriyet Gazetesinden Adil Demirçubuk,köşe yazısında geçen hafta başından geçen bir olayı anlatmış ve vatandaşlara önemli uyarılarda bulunmuştu.

Demirçubuk köşe yazısında Çarşamba günü bir yazlık yerin kafeteryasında oturduklarını, bir şeyler yeyip içtiklerini belirterek daha sonrasında kasaya gittiğini temassız ödeme özelliği açık olan kartını cafeterya sahibi olan arkadaşa verdiğini ifade etti.

“BİR DAHA KULLANMA”

Demirçubuk yazısında, temassız şekilde ödeme yaptıktan sonra “Bir daha kullanma kardeşim bu kartı?” uyarısını aldığını söyledi. Demirçubuk bunun nedenini ise yazısında belirtti.

Bu doğrultuda “güvensiz çünkü o yüzden” Beraber bir deneme yaptıklarını belirten Demirçubuk, kartı cüzdanına yerleştirip arka cebine koyduğunu ve birlikte yan yana yürüdüklerini ifade etti.

Arkadaşı ile birlikte yan yana yürüdüler ve bu kişi , eline aldığı pos cihazını cüzdanının olduğu yere tuttu.

YOLDA YÜRÜRKEN PARASI ÇEKİLDİ

Adil Demirçubuk, arkadaşının daha sonra yanına geldiğini ve pos cihazının ekranında yazan rakamın kartından yolda yürürken çekildiğini söyledi.

Bu yöntem, en çok toplu taşımalarda kullanılıyor. Seyyar pos cihazlarını eline alanlar, vatandaşların arka ceplerinde olan kartlarından temassız şekilde para çekebiliyor.”

İlgili Makaleler