Ekonomi

Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat ! Yeni Teklif Verildi

Sakarya Milletvekili Engin Özkoç tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda bir konuşma yapıldı ve pandemi nedeniyle kredi ve kredi kartı borçlarınıne ertelenmesi ve erteleme faizlerinin devlet tarafından karşılanması istendi.

TBMM Genel Kurulunda CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç söz aldı ve önemli açıklamalarda bulundu. Engin Özkoç açıklamalarında kredi ve kredi kartı borcu hakkında bir teklif verdi. Engin Özkoç açıklamalarında kredi ve kredi kartı borçlarının pandemi sürecinde ertelenmesi ve bu erteleme faizlerinin devlet tarafından ödenmesini istedi.

ENGİN ÖZKOÇ’UN AÇIKLAMALARI

Konu hakkında Engin Özkoç açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Deprem parası topluyoruz, deprem parasını depremde harcamıyoruz. Kaynakları tüketip fuzuli masraflar yaptığımız zaman deprem parasının kaynakları oraya aktarılıyor. İşsizlik Fonu’nda para birikiyor, işçilerle ilgili değil, götürüp başka yerlerde harcıyoruz. Varlık Fonundaki paraları böyle harcıyoruz. O yetmiyor, şehitler için toplanan yardım paralarına dahi göz dikiyoruz. E, millet kime güvenecek devletine güvenmeyecek de. Milletimizi evde tutabilmenin bir tek koşulu var: Sosyal devlet olmanın gereğini yerine getireceğiz, milletimize vergileriyle sağladığı kendi birikimi olan hazinedeki birikimlerinden geriye ödeyeceğiz ya da milletimizi borç üstüne borçla borçlandıracağız ve milletimiz nefes alamayacak, ölümle ile kalım arasında tercih yapacak bir noktaya gelecek”

“BORÇLAR 3 AY ERTELENSİN”

Sakarya Milletvekili Özkoç, kredi ve kredi kartı borçlarını 3 ay daha ertelenmesini ve erteleme faizlerinin devlet tarafından karşılanması gerektiğini belirtti. Engin Özkoç açıklamalarını şöyle devam ettirdi

“Değerli arkadaşlar, gerçekten paramız yoktu da mı bu duruma geldik? “Kapatılan bütün iş yerlerindeki çalışanların kredi kartı ve tüketici kredi borçları 3 ay ertelensin, borçlarının faizi devlet tarafından karşılansın.” dedik. Peki, buna bir kaynak yok mu? Sadece, Atatürk Havalimanını sözleşme tarihinden erken uçuşa kapattıkları için, bir tek şirkete ödenen 3 milyar lira tazminat milyonlarca vatandaşımızı rahatlatabilirdi yani sadece, 3 milyar lira, eski parayla 3 katrilyon lira -vaktinden önce bir iş yaptık diye- kendi vatandaşımıza vermemiz gerekirken bir yandaşın cebine koyduk.”

İlgili Makaleler