Ekonomi

Kripto Para Cephesinde Flaş Gelişme! Meclis Gündemine Geldi!

Kripto para özellikle son dönemde dünyanın dört bir yanında binlerce vatandaşın en çok tercih ettiği yatırım araçlarından biri haline geldi. Ancak bir kaç ülkenin kripto paraya ilişkin açıkladığı yeni yasanın ardından kripto para geçtiğimiz aylarda ciddi bir düşüş yaşamıştı. Son olarak kripto para ülkemiz gündemine de geldi. Dün TBMM’nin masasına getirilen kripto para yasası yaklaşık 4.5 saat yapılan toplantı ardından AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para ‘ya ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

 

Toplantı Sonrası Flaş Açıklama!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş TBMM’nin gündemine gelen ve yaklaşık 4,5 saat boyunca konuşulan kripto para toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre Elitaş, 8 Ülkenin kripto paraya ilişkin kendi bünyelerinde yasal düzenleme getirdiklerini dile getirdi. Teknolojinin hızına ayak uydurmanın mümkün olmadığını, bu sebeple de madde düzenlemesinin bu hızla geride kalacağını söyledi. Ayrıca Elitaş “Ortak kanaatimiz şu: Bu yapılacak düzenlemenin, işin felsefesini engelleyecek şekilde olmaması. Sistem önündeki engellerin kaldırılması” ifadesini kullandı.

Temel Bir Yasa Olacak!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş bu yeni yasanın tamamen temel bir yasa olacağını belirterek “Sanal alemde arsa alımları, NFT dediğimiz koleksiyon aracı olabilecek unsurların bu alemde düzenleyici sistem içine girmesi için geniş tanımlama olması gerektiği kanaatini oluşturduk.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, toplantıda bulunan katılımcıların bir vergi düzenlemesi olması gerektiğini düşündüklerini belirtti. Elitaş ‘iyi bir şey yapalım derken, sanal aleme girişi korkutup ortadan kaldırabilir miyiz?’ düşüncesini göz önüne alarak bir karar hazırladıklarını belirtti. Ayrıca Başkanvekili Elitaş kötü niyetli kullanıcılar için de cazi bazı işlemlerin de göz önünde bulundurduklarını ifadelerine ekledi.

İlgili Makaleler