Ekonomi

Kripto Para İçin Önemli Açıklama: Yasak Gelirse Öncü Ülke Olamayız!

Kripto para son dönemin en çok tercih edilen yatırım aracı olmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanında yatırımcıya sahip olan kripto para için önemli bir açıklama yapıldı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından yapılan açıklama vatandaşın ilgisini çekti. İşte Babacan’ın kripto para açıklamasının detayları…

“Borsalar Denetlenmelidir!”

Kripto para son dönemlerde her ne kadar çok fazla yatırımcıya sahip olsa da Çin, Hindistan gibi önemli ülkeler kripto paraya yasak kararını verdi. bu durum kripto para’nın dalgalanmasına sebep oldu. Son olarak ülkemizde de kripto para gündeme geldi. Bakanlığın açıklamasın göre yeni bir sistem oluşturulmasına karar verile kripto para için DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan önemli açıklamalarda bulundu.

“Kripto para mevzuatında yasaklardan bahsedilmesi ülkemizi çağın gerisine götürür. Yapılması gereken borsaların denetlenerek güven oluşturulmasıdır. Biz, takipçi değil öncü ülkelerden olmalıyız. Dünyayla uyumu yakalamak ve yenilikçiliğin önünü açmak üzere ‘Yarına Atılım’ diyoruz” ifadelerini kullanan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan yasak getirilmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Kripto Para Güncesi

Kripto para ‘nın en çok tercih edileni Bitcoin, 31 Aralık yılın son gününe %1,09 artışla $47.225,71 fiyatla giriş yaptı.

Öte yandan merakla takip edilen Ethereum ise bugün %1,57 artışla $3.732,66 ile alıcı buluyor.

Kripto para ‘nın bir diğer gözdesi Ripple 31 Aralık tarihinde $0,8357 fiyatlarına yaklaşarak yükselmeye başladı.

Elon Musk’ın Dogecoin ‘i ise yılın son gününde %0,59 artışla $0,1710 az bir artış gösterdi.

Shiba Inu diğerlerinden farklı olarak %1,77 artarak 31 Aralık gününe $0,0000339 fiyatıyla yılı kapatmaya hazırlanıyor.

İlgili Makaleler