Gündem

Kripto Para Piyasalarında Düşüş Devam Ediyor, Bu Dört AltCoin İçin Boğa Sinyali Geldi! “Almanız Tam Zamanı!”

Türkiye’de de pek çok yatırımcının tercih ettiği kripto paralar, dünyanın adeta yeni yatırım aracı haline gelmiş bulunuyor. Kısa süre içerisinde altın ve döviz yatırımlarından daha gözde hale gelmiş olan kripto paralar, kasım ayından bu yana üzerindeki baskı atamıyor. Özellikle son zamanlarda daha da düşüş gözlenen kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalar yapan analist Ali Rıza ise, aşağıdaki dört coin daha riskli olarak ifade edilen boğa piyasası sinyali verdiğini açıklamış bulunuyor.

Yılı başından bu yana kargaşa içerisinde olan kripto para piyasalarında kayıp devam ediyor. Özellikle Amerikan Merkez Bankası FED’in almış olduğu faiz artırımı kararından bu yana düşüşün ve kayıpların daha da arttığı kripto para piyasalarında Kasım ayından bu yana yüzde 60’tan fazla bir kayıp olduğu finans uzmanları tarafından sık sık hatırlatılıyor. Bu kayıp sürecinde izlenmesi gereken 4 altcoini duyuran analist Ali Rıza ise, kayıpları telafi etmenin yolunu açıklıyor.

Piyasa Toplanana Kadar Waves ve Cardano İzlenebilir

Umut vaat eden altcoinler listesinde analist Ali Rıza’nın ilk sıraya koyduğu Waves (WAWES), likiditeyi geri kazanma ve USDN sabitlemesini tekrar gerçekleştirme planı ile yeniden değer kazanmaya başlamasıyla öne çıkıyor. Son bir haftada yüzde 70 değer kazanmış olan WAWES, bu süreçte izlenmesi ve toplanması yönünde tavsiyelerin sıklıkla verildiği altcoinler arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra karlı bir alım sağlaması ile öne çıkan Cardano (ADA), analist Ali Rıza’nın boğa sinyali veren ikinci altcoin oluyor. Sadece son 24 saatte yatırımcısına yüzde 19,77 oranında kazandıran ADA, yerel varlıkların sayısını da her geçen gün artırıyor. Ali Rıza bu iki altcoin ek olarak DogeCoin ve XRP’yi de listesine almış bulunuyor.

DogeCoin ve XRP Umut Vaat Ediyor

Analist Ali Rıza’ya göre, Elon Musk’ın sık sık desteklediği Dogecoin (DOGE) umut vaat eden altcoinler arasında yer alıyor. Şimdilerde düşüşte olmasına rağmen özellikle Tesla’dan sonra SpaceX’in de DOGE ile ödeme kabul etmesiyle birlikte bu altcoinde yükseliş görünmesi bekleniyor. Listesinde XRP’yi son sıraya koymuş olan Ali Rıza, ödemeler için en iyi Blockchain olma konumunu Ripple’ını koruduğunu hatırlatıyor. Bu durum ise XRP’yi listeye sokuyor.

İlgili Makaleler