Ekonomi

Kripto Para’da Flaş Gelişme! FED Başkanı’nın Açıklaması Şaşırttı!

Son olarak Çin’ in getirdiği yasaklarla beraber ciddi bir düşüş yaşayan kripto paraya ilişkin FED Başkanı Jerome Powell önemli bir açıklamada bulundu. FED Başkanı Jerome Powell kripto paraya ilişkin herhangi bir yasak getirmeyi düşünmediklerini dile getirdi. FED Başkanı Jerome Powell’in yaptığı açıklamanın detayları…

“Hayır Yasaklamaya Niyetimiz Yok!”

FED Başkanı Jerome Powell,Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde Kripto para için yasaklamak gibi bir niyetleri olmadıklarını ifade etti. Ayrca gelen soruya “hayır yasaklama niyetimiz yok.” diyen FED başkanı, stabil koinleri ise para piyasası ve banka mevduatları ile karşılaştırdı. Bu konuya ilişkin “Stabil coninler düzenleyici çerçevenin dışında kalmış durumdalar ve bunların denetlenmeleri, düzenlenmeleri uygun olur” ifadelerin kullandı.

Açıklamanın ardından kripto para piyasasının atası kabul edilen Bitcoin yükseldi. Bitcoin’in yükselişini başta Ethereum olmak üzere diğer altcoinler de takip etti. Güne 43 bin 830 dolar seviyesinde başlayan Bitcoin, saat 14:05 itibarıyla 47 bin doların üzerine çıktı.

 

İlgili Makaleler