Gündem

Kritik Açıklama Yapıldı ! 1 Ay Boyunca Yasaklandı

Artan corona virüsü vaka sayılarından dolayı il bazında bazı kısıtlama kararları alınıyor. Bu kapsamda Şanlıurfa'da salgın sebebiyle, kent genelindeki tüm etkinliklerin 1 ay boyunca yasaklandığı belirtildi.

Şanlıurfa Valiliği tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada söz konusu kısıtlamanın 5 Ekim 2020 saat 23.59’dan itibaren başlayacağı belirtilerek bu kararın salgının yayılmasını engellemek amacı ile alındığı belirtildi.

Şanlıurfa Valiliği, bir ay boyunca il genelinde tüm etkinliklerin yasaklandığını duyurdu. Oturma eylemi, miting, açlık grevi ve tüm açık alan etkinlikleri 5 Ekim saat 23.59’dan itibaren yasaklandı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Valilik ile kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 19. maddesine istinaden yapılması muhtemel tüm açık alan etkinlikleri, toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri ile broşür dağıtma, afiş asma gibi diğer illerden katılımlarla birlikte, 6 Eylül 2020 saat 00.01’den 5 Ekim 2020 saat 23.59’a kadar 30 gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır.”

İlgili Makaleler