Gündem

Kritik Açıklama Yapıldı: 15-20 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Beklentisi

Gaziantep’te Vali Davut Gül corona virüsü salgını hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Vali Gül açıklamalarında vatandaşların 15 - 20 gün sokağa çıkma yasağı beklentisinin olduğunu belirtti.

Gaziantep’te, Vali Davut Gül basın toplantısı düzenle düzenleyerek corona virüsü salgını hakkında çok önemli değerlendirmelerde bulundu ve vatandaşların 15-20 gün sokağa çıkma yasağı beklediğini vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Vali Gül sosyal medyada kontrollü sosyal hayatın 2 yıl sürebileceğine dair sosyal medya paylaşımı hakkında değerlendirmelerde bulunarak bu sürenin uzmanların tartıştığı bir konu olduğunu vurguladı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BEKLENTİSİ

Gaziantep Valisi Gül’ün açıklamaları şöyle oldu:

“İnşallah bu süreç 2 ay içerisinde aşılır. 2 yıl deniliyor, belki o kadar sürmeyebilir, belki daha fazla sürebilir. Bunu neden açıkladık; vatandaşlardan 15-20 gün, bir ay sokağa çıkma yasağı beklentisi var. Vatandaş evde bir süre kalalım hastalık komple ortadan kalksın diyor. Bunu yaptıktan sonra da herkes pandemi öncesi hayatına dönsün istiyor. Bunun olmayacağını anlatmak için süreç 2 yıl sürebilir uyarısını yaptık.

DÜNYANIN SORUNU

Bir ay evde kalsak Gaziantep’te vakayı sıfırlasak, dışarıda sıfırlanmadıkça risk devam eder. Kontrollü sosyal yaşamda üzerimize düşeni yapmazsak 10 gün içerisinde yine aynı yere geliriz. Aşı veya kalıcı çözüm bulunana kadar risk her zaman var. Aşı bulunana kadar da kontrollü yaşam devam edecek. Kendimizi disipline etmemiz ve bu sorunun dünyada ortadan kalkması lazım. Çünkü sorun sadece Gaziantep’in değil, dünyanın sorunu”

İlgili Makaleler