Gündem

Kritik Açıklama Yapıldı ! Birçok Yerde Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Valilik tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak Siirt'in Eruh ilçesine bağlı 5 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi. Söz konusu açıklamada yasağın 4 Ağustos'ta saat 09:00'da başladığı belirtildi. Ayrıca sokağa çıkma yasağının ikinci bir emre kadar devam edeceği belirtildi.

Siirt Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı ve açıklamada Siirt’in Eruh ilçesine bağlı olan 5 köyde, terör örgütü PKK’ya düzenlenecek olan operasyon sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi. Söz konusu açılamada 5 köydeki sokağa çıkma yasağının ikinci bir emre kadar devam edeceği belirtildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada yasağın 4 Ağustos’ta saat 09:00’da başladığı belirtilerek ikinci bir emre kadar devam edeceği belirtildi.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Sokağa çıkma yasağına ilişkin Siirt Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Operasyonel faaliyetler esnasında, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile emniyetli şekilde seyahat etme hürriyetinin ortadan kalkacağı değerlendirildiğinden, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, 5542 İl İdaresi Kanunun 11/A ve 11/C maddesi gereğince Eruh ilçesine bağlı Dadaklı, Dönerdöver, Dağdöşü, Gülburnu ve Özlüpelit köyü ile sınırlı olmak üzere, 4 Ağustos 2020 günü saat 09.00’dan ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir”

İlgili Makaleler