Eğitim

Kritik Açıklama Yapıldı: Okullar Açılmayabilir

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova okulların açılması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Taşova açıklamalarında şu anki vaka sayısının iki katına çıkarsa örneğin Adana'da okulların açılışının olmayacağını belirtti.

Prof. Dr. Yeşim Taşova, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi’nin davetlisi olarak spor muhabirlerine yeni sezon öncesi koronavirüsten korunmanın yollarını anlatıp soruları yanıtladı. Taşova burada yaptığı açıklamalarında okulların açılması hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

“ÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ”

Yeşim Taşova açıklamalarında okulların yüz yüze eğitime açılış tarihinin de vaka sayılarıyla orantılı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Eğer şimdi bulunduğumuz noktadan bir anda çok artarsak tabii ki açılış yapılabilir mi bilemeyeceğim. Şu anki vakanın iki katına çıkarsa örneğin Adana’da bitti okul açılışı falan. Öyle bir şey olamaz”

Ayrıca Yeşim Taşova açıklamlarının devamında hastanede in de çok büyük tehdit oluşturduğunu belirtti ve şöyle konuştu:

“Bu refakatçiler gün içerisinde bir odadan diğerine girebiliyor. Dışarıda dolaşıyorlar ve sonra hastanın yanına geliyor. Bizim böyle bir hastamıza kendi refakatçisinden vaka geçti. Refakatçiler çok sık değişiyor, haklılar ama gerekli eğitimin yapılarak hastalarının başında durması gerekiyor”

İlgili Makaleler