GündemKamu Haberleri

Kritik gün bugün! Sokağa çıkma yasağının saatleri değişip kısıtlamalar kalkıyor mu?

Sağlık Bakanlığı corona virüs Bilim Kurulu toplantısı bugün yapılacak. Söz konusu toplantı bugün saat 17:00’da video konferans yöntemi ile yapılacak. Bilindiği gibi aşılamada ikinci aşama başladı. Bu toplantıda aşılamanın yanı sıra kısıtlamaların da görüşülmesi bekleniyor.

KISITLAMALARIN GÖRÜŞÜLMESİ BEKLENİYOR

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu video konferans yöntemiyle toplanacak. 17.00’de başlayacak olan toplantı sonrası yazılı açıklama yapılacak. Bu toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlık edecek ve geçtiğimiz hafta başlayan ve dün ise ikinci aşamaya geçilen aşılamayla ilgili son durumun görüşülmesi bekleniyor.

Toplantıda, aşılamadaki gidişatın yanı sıra kısıtlamaların da ele alınması bekleniyor. Son günlerde düşüşe geçen vaka ve hasta sayısıyla birlikte aşılamanın da devam etmesi kısıtlamaların kademe kademe kaldırılabileceğini gündeme getirmişti.

SAĞLIK PERSONELİNİN YASAĞI KALDIRILDI 

Corona virüs salgını kapsamında normalleşme adımları doğrultusunda Sağlık Bakanlığınca, pandemi döneminde sağlık çalışanlarına getirilen izin yasağı ve emeklilik işlemlerindeki kısıtlamalar da kaldırılmıştı.

İlgili Makaleler