Gündem

Kritik Karar Duyuruldu: 65 Yaş ve Üstü İle 18 Yaş Altına Yasak Geldi

Corona virüsü ile mücadele devam ederken çeşitli yasak haberleri de geliyor. Vakaların artmasından dolayı bazı illerde çeşitli kararlar alınırken Karaman'da 65 yaş ve üstü ile 18 yaş altına yönelik çeşitli kısıtlamalar getirildi.

Corona virüsü ile mücadele devam ederken vaka sayılarının artmasından kaynaklı bazı illerimizde çeşitli kararlar alınıyor. Bu doğrultuda Karaman’da 65 yaş ve üstü ile 18 yaş altı vatandaşlara yönelik yeni kısıtlamalar getirildi. Karaman Valiliği tarafından yapılan açıklamada 18 yaş altı kişilerin ebeveynleri olmadan saat 20:00’den sonra lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, çay ocağı gibi yeme içme yerlerine girmelerinin kısıtlandığı belirtildi.

Bunun yanı sıra Valilik tarafından yapılan açıklamada 65 yaş üstü vatandaşların saat 17:00’den sonra yeme-içme yerlerine alınmamalarına karar verildiği belirtilerek İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında bugün toplandığı yeni kararlar alındığı vurgulandı.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Karaman Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

65 yaş üstü vatandaşlarımızın saat 17:00′ den sonra lokanta, restoran,pastane, kafe, kafeterya, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, çay ocağı gibi vatandaşların toplu bulundukları yeme-içme yerlerine 19.08.2020 tarihinden itibaren alınmamalarına,65 yaş üstü vatandaşlarımızın ilimizde kurulan pazar yerlerine 19.08.2020 tarihinden itibaren alınmamalarına,

18 yaş altı kişilerin ebeveynleri olmadan saat 20:00′ den sonra lokanta, restoran,pastane, kafe, kafeterya, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, çay ocağı gibi yeme içme yerlerine 19.08.2020 tarihinden itibaren alınmamalarına,

Ayrıca yukarıda belirtilen söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına; oy birliği ile karar verilmiştir.

İlgili Makaleler