Gündem

Kritik Kararlar Bekleniyor: LGS, YKS, Bayramlarda Sokağa Çıkma Yasağı

Türkiye’nin corona virüsü ile mücadelesi devam ederken bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında dijital kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Bu toplantıda önemli konular hakkında görüşme yapılacak ve kararlar duyurulacak. Buna göre LGS – YKS tarihleri, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağına esnetme ve bayramlarda sokağa çıkma yasağı uygulanmasına ilişkin görüşmeler yapılacak ve kararlar duyurulacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS tarihleri hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Selçuk açıklamalarında liselere giriş sınavı LGS tarihiyle ilgili bugünkü Bakanlar Kurulu’nu işaret etmişti. Bu bağlamda salgından dolayı 25-26 Temmuz’a ertelenen üniversite giriş sınavı YKS’nin ise yeniden öne çekilebileceği gündeme geldi.

İbrahim Kalın Güzel Haberler Olabilir Demişti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı. İbrahim Kalın’ın açıklamaları şöyle olmuştu:

“65 yaş ve üstü bütün büyüklerimiz yaklaşık 45 gündür evden çıkmadılar. Sağ olsunlar, bu kurala riayet ederek çok tarihi bir görevi de yerine getirdiler, hem kendi hayatlarını korudular hem salgının yayılmasını önlediler. Ülkemizde yaklaşık 7 milyon kadar 65 yaş ve üstü vatandaşımız var. Bu şikayetleri biz de alıyoruz. Cumhurbaşkanımız da bunları dinliyor. Cumhurbaşkanımızın şöyle bir talimatı oldu. ‘Bilim Kurulu’nun bu konudaki değerlendirmesini aldıktan sonra pazartesi günü Kabine Toplantısı’nda bu konuyu değerlendirelim. Bilim Kurulu’nun kanaati çerçevesinde de bu konuda bir karar alalım.’ dedi. Pazartesi günü Cumhurbaşkanımızın bu konuda da bazı güzel haberleri olabilir.”

Bilindiği gibi 19 Mayıs Salı gününe denk geliyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Ramazan Bayramı içinse 4’er günlük sokağa çıkma kısıtlaması gündeme geldi.

Kritik Bakanlar Kurulu sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kameralar karşısına geçerek alınan kararları duyurması bekleniyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler