Kamu Haberleri

Kritik MGK Toplantısında Hangi Kararlar Alındı? İşte Detaylar

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Milli Güvenlik Kurulu toplantısı düzenlendi. Bu toplantının ardından bir bildiri yayımlandı. Bu bildiride MGK'da alınan kararlara yer verildi.

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi. Bu toplantı 3 saat 20 dakika sürdü. Bunun yanı sıra Milli Güvenlik Kurulu toplantısı en son 30 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilmişti.

Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından bir bildiri yayımlandı. Bu bildiride alınan kararlar belirtildi. Konu ile ilgili olarak terörle mücadelenin kararlılıkla yürütülmesine ilişkin karar alınırken salgın ile mücadelede ülkemizin sağlık, gıda, teknoloji, ekonomi, kamu düzeni ve güvenliği başta olmak üzere tüm başarısının altı çizildi.

TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kararlar şöyle:

“Toplantıda, teröre karşı yürütülen mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edilmiştir.’

“TAVİZSİZ DEVAM EDİLECEK”

“Türkiye karşıtlığı ortak paydasında bir araya gelen bazı aktörlerin, ülkemizin Akdeniz’deki meşru ve hukuki adımlarına yönelik menfi yaklaşımları değerlendirilmiş; ülkemizin karada, denizde ve havadaki hak, alaka ve menfaatlerinin korunmasına tavizsiz devam edileceği belirtilmiştir.”

“Salgınla mücadelede ülkemizin sağlık, gıda, teknoloji, ekonomi kamu düzeni ve güvenliği başta olmak üzere başarısının altı çizilmiştir.”

LİBYA KARARI

“Meşru hükümetin Libya’da barış ve huzurun tesisi yönünde gösterdiği çabaya ülkemiz tarafından verilen askeri danışmanlık hizmeti sürdürülecektir”

“Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması ve bölgenin terör örgütlerinden temizlenerek Suriyelilerin ülkelerine dönmeleri doğrultusunda çok boyutlu çalışmaları sürdürme kararlılığı teyit edilmiştir.”

Not: Haber içeriğinde kullanılan fotoğraflar arşiv bölümünden alınmış, corona virüsü salgını öncesinde çekilmiş fotoğraflardır. Gerçekleştirilen MGK toplantısında SOSYAL MESAFE kuralına riayet edilmiş, MASKE kullanımına da özen gösterilmiştir.  Gerçekleştirilen toplantıya ilişkin görüntü ise şöyledir:

İlgili Makaleler