Gündem

Kritik Salgın Açıklaması: Sözün Bittiği Yerdeyiz, Durum Çok Vahim

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek corona virüsü salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Şimşek açıklamalarında il genelinde corona virüsü tablosunun iç açıcı olmadığını belirterek vaka sayısında artış olduğunu ifade etti.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek il genelindeki corona virüsü tablosu hakkında değerlendirmelerde bulunarak durumun iç açıcı olmadığını vaka sayısında artış olduğunu açıkladı. Vali Şimşek Belediye Başkan Vekili Mustafa Giray ve İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş ile birlikte corona virüsü denetimi yaptı.

Bor Caddesi’nden Selçuk Mahallesi’nde bulunan Salı Pazarı’na kadar yapılan denetimde ekipler, kurallara uymayan maskesiz dolaşan vatandaşlara ceza kesti.

“SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ”

Bunun yanı sıra Vali Şimşek önemli açıklamalarda da bulundu. Vali Şimşek’in açıklamaları şöyle oldu:

“Vakalar artıyor, artık sözün bittiği yerdeyiz. Arkadaşlarımız bundan sonra ceza yazmaktan hiçbir şekilde tereddüt etmeyecekler. Uyarıdan ziyade ceza yazma dönemi başladı. Maske takmadan dolaşanları da ekiplerimiz tespit edip, ceza yazacaklar. Özellikle ara ve ana caddelerde sivil ekiplerimiz olacak. Maske takmadan dolaşan vatandaşlara ceza yazacak. Vatandaşlarımız tedbirlere uymaya davet ediyorum. Hem kendi sağlıkları hem de sevdikleri ve toplum sağlığı için maske mesafe ve temizlik kurallarına uysunlar”

İlgili Makaleler