Gündem

Kronik Rahatsızlığı Bulunmayan 16 Yaşındaki Genç Kız Corona Virüsünden Hayatını Kaybetti

Fransa'nın Paris kentinde yaşayan ve herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmayan 16 yaşındaki genç kız, corona virüs sebebiyle hayatını kaybetti.

Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan ve daha önce bilinen herhangi bir hastalığı bulunmayan 16 yaşındaki genç kız, corona virüs sebebiyle geçtiğimiz perşembe akşamı gözlerini hayata yumdu. Liseye giden Julie, corona virüse (Covid-19) bağlı solunum yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Ablası Manon, kız kardeşinin hiç beklenmeyen ölümü için,”Bu hastalığın sadece yaşlıları öldürdüğünü inanmaktan vazgeçmeliyiz. Kimse bu virüs karşısında yenilmez değil” açıklamasını yaptı.

HAFİF BİR ÖKSÜRÜKTEN SOLUNUM YETMEZLİĞİNE

16 yaşındaki Julie’nin annesi Sabine, genç kızın ilk başlarda sadece hafif bir şekilde öksürdüğünü ve şurup tedavisi uyguladıklarını ifade etti. Kızını kaybeden anne şunları söyledi:

“Cumartesi günü kızımın nefes alıp vermekte zorlandığını fark ettik. Pazartesi günü de balgamlı öksürük başlayınca aile doktorumuza gittik. Pratisyen doktor daha kapsamlı testler için bizi hastaneye gönderdi. O akşamdan itibaren her şey çok hızlı bir şekilde gelişti. Kızım Paris’teki Necker çocuk hastanesine transfer edildi. Salı günü yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı, durumu da gittikçe kötüleşiyordu. Julie suni solunum cihaz desteğiyle nefes alıp veriyordu. Fakat perşembe akşama beni aradıklarında, hastaneye yetişemeden kızımı kaybettim.”

SON 24 SAATTE VAKA SAYISI ARTTI

Yapılan haberlere göre, Avrupa bölgesinde corona virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının en çok olduğu ülkelerden biri de Fransa oldu. Ülke genelinde tespit edilen toplam vaka sayısı 29 bini aşarken hayatını kaybedenlerin sayısı da bin 696’ya ulaştı. Son 24 saatte 4 bin vaka tespit edildi ve 365 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir