Gündem

Kuaför ve Berberlerde Alınacak Tedbirler Belli Oldu

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş yaptığı açıklamalarında kuaför ve berberlerin 11 Mayıs'ta açılacağını ifade ederek sürece hazır olduklarını belirtti ve alınan tedbirleri duyurdu.

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş önemli açıklamalarda bulundu. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında berber ve kuaförlerin 11 Mayıs’ta açılacağını ifade etmişti. Bayram Karakaş ise açıklamalarında tüm meslek mensuplarının yeniden faaliyete geçmeye hazır olduklarını vurguladı.

TEDBİRLER ALINACAK

Bayram Karakaş açıklamalarının devamında 11 Mayıs itibarıyla açılacak işletmelerin alacakları tedbirleri 9 ana başlık altında belirlediklerini belirterek, öncelikle tüm iş yerlerinin randevu sistemi ile çalışacağını, iş yerinde mutlaka ateş ölçer bulunacağını bildirdi. Bununla birlikte Karakaş kapıdan giren her müşterinin ateşinin ölçüleceğini ve bu ölçümlerin bir forma kaydedileceğini vurguladı. Açıklamalarında müşterilere galoş, maske ve eldiven verileceğini belirten Bayram Karakaş işletmelerde mutlaka dezenfektan bulunacağını, havlu, peçete gibi ürünlerin de tek kullanımlık olacağını vurguladı ve şöyle devam etti:

“HERKESİN KULLANDIĞI ÜRÜN AYRI OLACAK”

“Kuaförlerde tek kullanımlık manikür, pedikür kitlerinden olacak. Müşteriler malzemelerini ya kendileri getirecek ya da tek kullanımlık malzemeler kullanılacak. Ruj, fondöten birden fazla kişiye kullanılmayacak. Herkesin kullandığı ürün ayrı olacak”

Çalışanların 2 beyaz iş önlüğü olacağını, bunların her akşam 60 derece sıcaklıkta yıkanacağını ve ütüleneceğini belirten Karakaş sosyal mesafenin korunacağını, koltuklar arasında 1,5 metre mesafe olacağını ifade etti ve bu önlemlerin 11 Mayıs’a kadar alınmasını teminen hazırlandıklarını vurguladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler