Gündem

Küfür İddiası başına dert oldu! Ekrem İmamoğlu’na 3 kuruşluk tazminat davası açılıyor.

Meclis gündeminde ses getiren küfür iddiası sonrasında AK Partili Mehmet Akif Aşıkkutlu, İmamoğlu’na 3 kuruşluk tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun AK Partili İBB Meclis Üyesi’ne küfür ettiği iddia edilmişti. Meclis gündeminde ses getiren o iddia sonrasında AK Partili Mehmet Akif Aşıkkutlu, İmamoğlu’na 3 kuruşluk tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

Ekrem İmamoğlu küfür etti

“Kayak nasıldı?” Sorusu kızdırdı

Ekrem İmamoğlu ‘nun Elazığ’da deprem bölgesini ziyaretinden sonra Ailesi ile birlikte Erzurum’a kar tatiline gitmesi basında yankı uyandırmıştı. Meclis gündeminde de AK Partili Mehmet Akif Aşıkkutlu’nun “Kayak nasıldı?” sorusu İmamoğlu’nu kızdırdı. Bu soru üzerine küfür ettiği iddia edilen Başkan İmamoğlu’na dava açılacağı öğrenildi. AK Partili Aşıkkutlu, İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulunup 3 kuruşluk tazminat davası açacağını açıkladı.

İmamoğlu özür diledi

Konuyu yargıya taşıyacağını söyleyen Aşıkkutlu, olaydan sonra yaptığı açıklamada İmamoğlu’nun kendisini makam odasına çağırarak özür dilediğini de ifade etti.

Kürsüde yanında oturan Onur Uygun şahit olacak

Açılan davada AK Parti Grubu’na aktaran divan kâtibi Onur Uygun’un da şahit olacağı bildirildi. İddialara göre kürsüde İmamoğlu’nun hemen yanında oturan Uygun İmamoğlu tarafından edilen küfürü de duydu.

Boş bulundum, ettim

Meclis kulislerinden elde edilen bilgilere göre, İmamoğlu küfür olayı hakkında yakın çevresine “boş bulundum, ettim” ifadelerini kullanıyormuş.

Haberle ilgili gelişmeler için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir