Gündem

Kurban Bayramı ne zaman? Bu sene kaç gün tatil olacak? Bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak?

Ramazan Bayramı’nı kutlayan vatandaşlar bu sene Kurban Bayramı’nın ne zaman olacağını merak ediyorlar. Bayramda tatil planı yapanlar ise bayram tatilinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor. Öte yandan yaklaşık 13 milyon emeklinin gözü ise Kurban Bayramı ikramiyelerinde. Peki, ikramiyeler ne zaman yatırılacak? Tüm bu sorularının cevabı haberimizde.

Bu yıl corona virüsü nedeniyle Türkiye’de pek çok değişiklik meydana geldi. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda corona virüsü tedbirleri gereği sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı. Ramazan Bayramı’nı bu şekilde geçiren vatandaşlar, Kurban Bayramı’nın ne zaman olacağını ve tatil günlerini merak ediyorlar.

Bu sene Kurban Bayramı ne zaman?

Diyanet dini günler takvimine göre 2020 Kurban Bayramı tarihi 31 Temmuz Cuma gününe denk geliyor. 30 Temmuz Perşembe arefe iken, bayramın ikinci Günü 1 Ağustos, üçüncü günü 2 Ağustos, dördüncü ise 3 Ağustos tarihine denk düşüyor.

Bayram tatili kaç gün?

Kurban Bayramı tatili 31 Temmuz Cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos Pazartesi günü sona erecek. 2020 yılı Kurban Bayramı toplamda 4 gün sürecek. Tatilin uzatılıp uzatılmayacağı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak?

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı ikramiyeleri corona virüsü nedeniyle erken bir tarihte yatırıldı. Ancak Kurban Bayramı bayram ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağına dair bir açıklama henüz yapılmadı. Geçtiğimiz Ramazan Bayramında ödemeler 1000 TL olarak hesaplara yatırıldı. Bu nedenle Kurban Bayramı için de 1000 TL yatırılması öngörülüyor.

İlgili Makaleler