Kamu Haberleri

Kurban Bayramı Öncesinde Bakanlık Müjdeli Haberi Duyurdu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Kurban Bayramı öncesinde müjdeyi duyurdu. Bakan Gül açıklamalarında 100 idari hakim, 100’ü avukatlık mesleğinden 1100 adli hakim ve savcı ve 1100 icra müdürü ve icra müdür yardımcısı alımı yapılacağını vurguladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül sosyal medya hesabından çok önemli bir açıklama yaptı. Bakan Gül açıklamalarında 100 idari hakim, 100’ü avukatlık mesleğinden 1100 adli hakim ve savcı olmak üzere 1200 hakim ve savcı alımı alımı yapılacağını ifade etti.

Ayrıca Bakan Gül bu alımlar için 21-22 Kasım tarihlerinde yazılı sınav yapılacağını vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Bakan Gül açıktan ve naklen atama yoluyla 1100 icra müdürü ve icra müdür yardımcısı alımı yapılacağını vurguladı.

BAKAN GÜL’ÜN AÇIKLAMALARI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün açıklamaları şöyle oldu:

Bayram öncesi iki güzel haber vermek istiyorum. 100 idari hakim, 100’ü avukatlık mesleğinden 1100 adli hakim ve savcı olmak üzere 1200 hakim ve savcı alımı için 21-22 Kasım tarihlerinde yazılı sınav yapacağız.

Ayrıca açıktan ve naklen atama yoluyla 1100 icra müdürü ve icra müdür yardımcısı alımı yapacağız. Bunun yazılı sınavını da 22 Kasım’da gerçekleştireceğiz.

Her iki sınav da ÖSYM tarafından yapılacak. Yeni alımlarla yargı teşkilatını daha da güçlendirerek vatandaşlarımızın adalet hizmetlerini erişimini hızlandırmayı amaçlıyoruz. Hayırlı olsun. Tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum.

İlgili Makaleler