Gündem

Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

Corona virüsü salgını nedeniyle yaklaşan Kurban Bayramı hakkında araştırma yapılıyor. Vatandaşlar Kurban Bayramında salgından dolayı sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı hakkında sorgulama yapıyor.

Milyonlarca kişi tarafından Kurban Bayramı için geri sayıma başladı. Vatandaşlar Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağının olup olmayacağını araştırmaya başladı. Bayram 31 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak. Bu doğrultuda 31 Temmuz ile 3 Ağustos arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan Bayramında artan vakalar sebebiyle ilk defa tüm Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmış, vatandaşların bayramı evlerinde geçirdiğini hatırlattı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazının kılındığı Hz. Ali Camisi’nin çıkışında soruları yanıtladı ve sokağa çıkma yasağı hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor ama değerlendirmesini Bilim Kurulu yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu tabii paylaşabiliriz. Kurban Bayramının özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok”

KURBAN BAYRAMI

2020 yılında Kurban Bayramı arefe günü 30 Temmuz Perşembe’ye denk gelirken, Kurban Bayramının ilk günü 31 Temmuz Cuma’ya denk geliyor. Ayrıca bayramın son günü 3 Ağustos Pazartesi günüdür.

İlgili Makaleler