Gündem

Kurban Bayramında Yasak Olacak ! Resmi Açıklama Yapıldı

Bartın Valisi Sinan Güner Kurban Bayramında yasak hakkında çok önemli bir açıklama yaptı. Vali Güner açıklamalarında alınacak olan corona virüsü tedbirleri kapsamında toplu faaliyetleri yasaklayacaklarını vurguladı.

Bartın Valisi Sinan Güner 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kapsamında gazetecilerle bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. Vali Güner açıklamalarında Pazartesi günü gerçekleştirecekleri toplantıda Kurban Bayramında alınacak olan corona virüsü tedbirlerinin belli olacağını ifade etti.

KISITLAMA OLACAK

Vali Güner açıklamalarında Bartın’a mahsus, meşhur kutlama faaliyetlerini yasaklayacaklarını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Zaten, İl Hıfzıssıhha Kurulumuz, Kurban Bayramı ile ilgili kararlarını açıklamıştı. Mesela hayvanın başında 1 kişi bulunacak. Tabi bir vakit geçtiği için Pazartesi günü olacak olan toplantıdaki bu eski kararımızı bir kere daha vurgulamış oluruz. Yeni yasaklama kararları da olacak. Hafta sonu yapılacak bilim kurulu toplantısını bekliyorum. Aslında Karabük Valiliği’nin söylediği şey hepimizin aklından geçen şey. Bilim kurulu rehberini göndersin. Buradaki adetleri usulleri öğrensin. Bu karar alındıktan sonra her evde her köyde jandarma polis bulundurma ihtimalimiz yok ama bunu ilan ettiğimizde bir caydırıcılık olacağına inanıyorum”

KARABÜK İÇİN YASAK

Bunun yanı sıra Karabük Valisi Fuat Gürel de bir açıklama yapmış ve yasaklama olacağını belirtmişti. Vali Gürel açıklamalarında Kurban Bayramı’nda toplu yapılan etkinliklerin yasaklanacağını belirerek, “Toplu olarak bir köyde, bir mahallede insanlar toplanıp bayramlaşma etkinliği yaparlarsa onları yasaklayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler