Genel

Kütahya’da bu bölgelerde sigara içmek yasaklandı!

Kütahya'da pazar yerleri, hastane bahçeleri, iş yeri ve cami önleri gibi alanlarda sigara içmek yasaklandı. Konuyla ilgili açıklama Kütahya Valiliği tarafından yapıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kentin bazı bölgelerinde sigara içmek ikinci bir karara kadar yasaklandı.

Kütahya Valiliği, yaptığı resmi açıklamasında il genelinde 1 Haziran tarihinden itibaren vatandaşların açık alanlarda ağız ve burnu tam kapatacak şekilde maske takmalarının zorunlu olduğu hatırlatarak bazı yerlerde sigara içmenin yasaklandığını belirtti.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili Kütahya Valiliği yaptığı açıklamada şu ifadeyi kaydetti:

“Bazı vatandaşlarımızın maske takma zorunluluğunu toplu yaşam alanı kapsamında olan açık alanlarda sigara içme bahanesiyle ihlal ettiği görülmektedir. Bu kapsamda Atatürk Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı, Asım Gündüz Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Abdurrahman Karaa Bulvarı, Sevgi Yolu ve Saman Pazarı’nda maske kullanımını ihlal ederek, maskeyi aşağı indirerek sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verilmiştir”

SİGARA İÇMEK YASAKLANDI

Yapılan açıklamada pazar yerleri, hastane bahçeleri, iş yeri ve cami önleri gibi alanlarda bulaşa sebep olmaması için sigara içilmesinin yasaklandığı ifade edildi.

İlgili Makaleler