Ekonomi

KYK borçlularına kötü haber!

KYK borçlularına kötü haber meclisten geldi. Türkiye’de işsiz milyonlarca üniversite mezunu var ve hepsinin ortak sorunu, işsizliğin yanı sıra KYK borcu. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borcundan dolayı birçok işsiz üniversite mezunlarına takibat başlatılmıştı. Muhalefet, KYK mağdurlarının sesine kulak verip meclise ‘’KYK borçları silinsin’’ diye bir teklif sundu. Bu teklif AK Parti ve MHP tarafından reddedildi. Bu kötü haberi sosyal medya hesabı üzerinden bildiren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş şöyle dedi;

AKP VE MHP REDDETTİ

“KYK borçlarının silinmesi amacıyla verdiğim meclis araştırma önergesi ne yazık ki AKP ve MHP oyları ile reddedildi’’

İYİ Parti ‘’Kayseri Milletvekilimiz Sayın Dursun ATAŞ tarafından “KYK borçlarının silinmesi” amacıyla Meclis Başkanlığına sunulan Araştırma Önergesi AK Parti’nin ve MHP’nin verdiği oylar neticesinde kabul edilmemiştir.’’

KALYON HOLDİNG’İN 9,5 MİLYAR TL’Sİ SİLİNDİ

İYİ Parti Beşiktaş İlçe Başkan ‘’ Az önce İYİ Parti’nin KYK borçları silinsin önerisi; Ak Parti’den bir vekilin ‘Herkes borcuna sadık olmalı, yoksa borcunu ödeyenler ahmak yerine konulur’ gerekçesiyle reddedildi. Geçtiğimiz günlerde Kalyon Holding’in 9.5 milyar (katrilyon) vergi borcu affedildi.

“Sağlık için ayırabildiğimiz kaynaklar oldukça sınırlı” diyecek; Öğrencilerin KYK borçlarını silmeyi reddedecek kadar parasız ama; Daha dün 7 uçakla pikniğe gidecek kadar da zengin iktidarın ülkesine iyi geceler!

Millet Kyk borcu silinsin diye beklerken ben taksidi yatıramıyorum diye banka peşinde koşuyorum yemin ederim sıfır umut.

Yandaşlarına 4 maaş bağlayanlar, şirketlerin borçlarını silenler KYK borçlarının silinmesini reddetti | KYK borçlarının silinmesi amacıyla verilen meclis araştırma önergesi AKP ve MHP oyları ile reddedildi.

 

 

İlgili Makaleler