Eğitim

KYK burs ve kredi başvuru süreleri uzatıldı! İşte başvuru ekranı

KYK burs ve kredilere başvuru süresi uzatıldı. Konuya ilişkin olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sayfası üzerinden açıklama yapıldı. Buna göre başvurular 8 Kasım Pazar günü saat 23.59’a kadar devam edecek. KYK burs ve kredi başvuru ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz.

2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları hakkında flaş bir açıklama yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu KYK burs ve kredilerinin başvuru sürelerinin uzatıldığını duyurdu.

Buna göre, burs ve kredi başvuruları 8 Kasım tarihine kadar devam edecek. Konu hakkında açıklamada bulunan Bakan Kasapoğlu, “Her zaman olduğu gibi gençlerin yanındayız. Bize ne zaman ihtiyaç duyarlarsa oradayız. Burs kredi başvuruları ile ilgili olarak başvurusunu çeşitli nedenlerle yapamayan öğrencilerimizi düşünerek başvuru sürelerimizi uzatma kararı aldık” ifadelerini kullandı.

Başvurular nasıl yapılacak?

KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak. Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

Öğrenciler başvuru işlemleri hakkında Gençlik ve Spor Bakanlığı Kurumsal İletişim Merkezi (444 0 472) ve resmi Twitter destek hesabı KYGM_DESTEK üzerinden 7 gün 24 saat bilgi alabilirler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Burs / Öğrenim Kredisi Başvurusu yapmak için tıklayınız

İlgili Makaleler