EkonomiGündem

KYK Kredi Borçları İçin Sevindiren Gelişme ! TBMM’de Gündeme Geldi

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir basın toplantısı düzenledi. Lütfü Türkkan açıklamalarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak KYK borçları için düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkkan açıklamalarında KYK kredi borçları hakkında da düzenleme yapılması gerektiğini ifade etti ve işsiz gençlerin bir de icra sorunuyla karşı karşıya kaldığını, KYK borçlarına ilişkin bir düzenleme getirilmesi gerektiğini belirtti.

“VATANDAŞINIZI AÇ BIRAKACAKSINIZ DEMEKTİR”

Lütfü Türkkan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Albayrak, temmuzda, ‘Ağustos artık Türkiye’nin sıçrama yapacağı bir dönem olacaktır’ dedi. Dolar ağustosta 7,30 lira oldu. En son 7,50 seviyelerine geldi. Türkiye’nin şu an Merkez Bankası döviz rezervi eksi 30 milyar dolar civarında. Bu, Türkiye’nin artık dövizi olmayan bir ülke olduğu anlamına geliyor. Gıda maddelerinin çok önemli bir kısmını ithal eden bir Türkiye’nin, artık açlıkla karşı karşıya gelmesi demektir. Döviziniz yoksa ithal edemeyeceksiniz, ithal edemeyeceksiniz vatandaşınızı aç bırakacaksınız demektir”

KYK KREDİ BORÇLARI

KYK Kredi Borçları hakkında ise İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan şu ifadeleri kullandı:

“Geçtiğimiz günlerin önemli bir konusu da 5 milyon KYK borcu olan öğrencilerden 300 binin icraya verildiğiydi. Düşünebiliyor musunuz, hayata başlamak için okulu bitirmiş, diplomanızı almışsınız. 2 yıldan fazla iş arıyorsunuz, fakat bulamıyorsunuz, o arada devlet sizi icraya veriyor. Okulunu bitiren bir genç devletin icra kağıdıyla karşı karşıya kalıyor. Daha ilk adımda icra gören bir gencin psikolojik durumunu iyi düşünün. Biz KYK borçlarının tekrar düzenlenmesi için araştırma önergesi vermiştik. Yahu, şeytan görmüş gibi kaçtılar. Geldiğimiz noktada, 300 bin gencin elinde icra kağıdı var. Aslında o gençler elinde diplomasıyla iş arıyorlardı. Kendilerine iş teklifi yerine icra kağıdı verdi devlet. Bu icraların hemen geri alınmasını istiyoruz.”

İlgili Makaleler