Kamu Haberleri

KYK ve Vergi Borçlarına Af Mı Geliyor ! TBMM’de Gündeme Geldi

İYİ Parti Milletvekili tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinde KYK kredi borçları ve vergi borçları hakkında bir çağrı geldi. Borçlar hakkında yapılan açıklamanın detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda taşeron, EYT, sosyal politika sorunları, esnaf ve çiftçilerin dertleri gündeme geldi. Genel Kurulda KYK kredi borçları ve vergi borçları hakkında bir açıklama yapıldı.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir açıklama yaptı ve KYK kredi borçları için düzenleme ve vergi borçları için af talep etti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Dursun Ataş yaptığı açıklamalarında ülkenin derin bir ekonomik kriz içinde olduğunu belirtti ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“SGK, vergi, KYK borçları, trafik cezaları gibi borçlarını ödeyemeyen; yine, borçlarını yapılandıran ancak kriz nedeniyle 2 taksit ödeyemeyip yapılandırma hakkını kaybeden 4 milyondan fazla vatandaş mağdur durumdadır. Kurumlar da bu kişilere e-haciz takibi başlatmış, banka hesaplarına bloke koymuş, araçlarına yakalama kararı çıkarmıştır ve mağduriyet her geçen gün büyümektedir. Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin sorumlusu vatandaş değildir, yanlış ekonomi politikalarının bedeli de vatandaşlara ödetilmemelidir.

KYK Kredi Borçları ve Vergi Affı İçin Açıklama
KYK Kredi Borçları ve Vergi Affı İçin Açıklama

Bu nedenle, borçları altında ezilenler için ve -6736, 7020 ve 7143 sayılı- yapılandırma hakkı bozulanlar için yeniden borç yapılandırmasının bir an önce çıkarılması gerekmektedir. Milyonlarca mağdur insanımızın gözü kulağı bu yapılandırmadadır.”

Peki size göre KYK kredi borçları ve vergi borçları hakkında düzenleme yapılmalı mıdır? Görüşlerinizi sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir