Gündem

Lapseki Belediyesine Silahlı Saldırı Düzenlendi

Çanakkale Lapseki Belediye Başkanlığı binasına silahlı bir saldırı düzenlendi. Bir şahıs tarafından belediye binasına 7 el ateş edildi ardından şahıs Belediye Başkanını arayarak özür diledi.

Çanakkale Lapseki Belediye binasına silahlı saldırı gerçekleştirildi. Belediye binasına silahlı saldırıyı gerçekleştiren şahıs Belediye Başkanını arayarak özür diledi.

ÖZÜR DİLEDİ

Çanakkale Caddesi’nde bulunan Lapseki Belediyesinin hizmet binasına 7 el ateş edildi. Saldırıyı yapan kişi ise Belediye Başkanını aradı ve “Başkanım ben yaptım, ne sizinle ne de belediye ile hiç bir derdim yok, sadece çok sarhoştum” dedi.

Belediye Başkanlığı Binasına silahlı saldırı sonrasında harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede ateş ettikleri belirlenen S.Ç. ve N.K’yi yakaladı. Şüphelilerin emniyetteki sorgularının devam ettiği  belirtildi.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ise konu hakkında bir açıklama yaptı. Eyüp Yılmaz silahlı saldırı hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu akşam saat 20.15 sıralarında Lapseki Belediyesi hizmet binasına 7 el ateş edildiği bir kurşunun isabet etmesi sonucu bir camın kırıldığı tespit edildi. Olayı gerçekleştiren kişi beni aradı, ‘Ben yaptım’ dedi. Emniyetteki arkadaşlara söyledik, onlar ilgileniyorlar. Söylentilerdeki gibi herhangi bir şey yok, her zaman bizlerin yanında olan bir arkadaşımız herhalde çok sarhoştu. ‘Havaya ateş ettim ama cama denk geldi’ diyor. Hatta yan tarafında kız arkadaşı oturuyormuş onunla ilgili olduğunu kendisi bana söyledi. Biz de emniyetteki arkadaşlara bildirdik”

İlgili Makaleler