Genel

LGS ikinci nakil sonuçları açıklandı! İşte sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS ikinci nakil sonuçları açıklandı. Nakil sonuçlarını görmek için haberimizdeki linke tıklayabilirsiniz.

Coorona virüsü salgını sonrası sınava giren LGS öğrencilerinin 2. Nakil sonuçları açıklandı. Öğrenciler yerleştime sonuçlarına “meb.gov.tr” internet adresi üzerinden ulaşabilecekler.

Yerleştirme sonuçları için tıklayınız.

Öğrencilerin yüzde 98’i tercih ettikleri okula yerleşti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ikinci yerleştirmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Salgın sonrası öğrencilerin okullara yerleştirmeleri hakkında, “Özellikle 8. sınıf öğrenci sayısında yaklaşık 500 binlik öğrenci artışının sisteme yüklediği aşırı yük, yerel olarak tüm illerdeki kayıt bölgelerinde her lise türünde yeterli kontenjan oluşturmamızla rahatlıkla çözüldü. 2019 yılında da olduğu gibi yerleştirme sürecinin merkezi yapılan kısmı başarılı bir şekilde tamamlandı ve yerleştirmeye esas ikinci nakil sonunda öğrencilerin yüzde 98’i tercih ettikleri okullara yerleştiler.” İfadeleri kullanıldı.

28 Ağustos’ta son bulacak

Yerleşemeyen öğrenciler hakkında da açıklamada bulunan Özer, okullara başvurularının bugünden başlayarak 26 Ağustos tarihine kadar alınacağını bildirdi. 28 Ağustos tarihinde ise yerleştirme işlemi son bulacak.

İlgili Makaleler