Eğitim

LGS öğrencileri sınava girdi, veliler sosyal mesafe sınavından kaldı!

Normalleşme adımları sonrasında bugün okul kapıları LGS öğrencileri için açıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, corona virüsü nedeniyle okullarda gerekli hijyenin sağlanacağını açıklamıştı. Ancak LGS öğrencilerinin yanında gelen veliler okul kapılarının önlerinde yoğunluk oluşturdu.

Liselere Giriş Sınavının ilk aşaması 11:30’da tamamlandı. Öğrenciler ve veliler tarafından corona virüsü nedeniyle endişe yaşanıyordu. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından daha önce yapılan açıklamalarda, “Bu hafta sonu LGS için okullarımızın kapılarını öğrencilerimize açıyoruz. Velilerimiz, öğrencilerimiz ve görevli öğretmenlerimiz, binalarımızın ve sınav salonlarımızın özel dezenfektanlarla temizlendiğinden ve gerekli hijyenin sağlandığından emin olabilirler.” İfadeleri kullanılmıştı.

Duraklarda da yoğunluk oluştu

Bugün ise LGS sınavına giren öğrencilere refakat eden velilelerin okul önlerinde kalabalıklar oluşturduğu görüldü.

Farklı illerden gelen fotoğraflarda velilerin sadece okul önlerinde değil otobüs duraklarında da sosyal mesafeyi yok saydığı gözlemlendi. Veliler yoğun kalabalıklar oluştururken, sokağa çıkma kısıtlamasının da 15:00’da sona ermesi bekleniyor.

İlgili Makaleler