Eğitim

Liseler Hakkında MEB’den Kritik Karar ! Resmen Duyuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze eğitim başladıktan sonra liseler hakkında kritik bir karar aldı. Bu doğrultuda kronik hastalığı olan lise öğrencilerinin eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle sürdürebileceği bu konuda İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından gerekli tedbirlerin alınacağı vurgulandı.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından illere bir yazı gönderildi. Bu yazı 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı iş ve işlemlerine ilişkin gönderildi. Bu doğrultuda ders yılı 31 Ağustos pazartesi başlayacak ve liselerde sorumluluk sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyaç duyulması halinde iki haftaya yayılarak 31 Ağustos-11 Eylül’de yapılacak.

Bunun yanı sıra gönderilen yazı kapsamında sınavlar mümkün ise çok amaçlı salon, spor salonu, yemekhane gibi büyük mekanlarda uygulanacağı gibi bunun mümkün olmaması durumunda öğrencilerin oturma planı fiziki mesafe korunacak şekilde düzenlenecek.

KRONİK HASTA OLAN LİSE ÖĞRENCİLERİNE UZAKTAN EĞİTİM

Yüz yüze eğitim başladıktan sonra, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sisteminde kronik hastalıklar listesinde hastalığı bulunan resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencileri, durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi’nden alacakları belgeyle okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle sürdürebilecek. Bu konuda, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince tedbirler alınacak.

İlgili Makaleler